Anasayfa / Kurumsal / Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

Hanif Pehlivanoğlu, Pehlivanoğlu Şirketler Grubu kurucu üyelerinden biri olarak, 18 Eylül 1980 tarihinde gıda perakendeciliği sektörüne girmiştir. Pehlivanoğlu Şirketler Grubu ilk mağazasını Ege'nin incisi İzmir’in Üçkuyular semtinde hizmete açmıştır. İlerleyen yıllarda tüketicinin ihtiyaçlarını hızlı ve pratik bir şekilde karşılamak amacıyla şube sayısını hızla arttırmıştır.

Hanif Pehlivanoğlu, 14 Ekim 2015 tarihinde, Pehlivanoğlu Şirketler Grubunun ortaklık yapısının değişmesi neticesinde, perakendecilik sektörüne Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik Gıda Paz. San. ve Tic. A.Ş. unvanı ile devam etmektedir.

Hanif Pehlivanoğlu Şirketler Grubu

Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik olarak, Ege bölgesi ve çevresinde; 68 süper market ve 1.300'e yakın personeliyle bölgenin en seçkin kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Zincir mağazalarda yeni Gold konsept ile hizmet vermeye başlamıştır. Gold konseptin ilk denemesini Ilıca Çeşme'de gerçekleştirmiş, olumlu geri bildirimler neticesinde her ilçe ve semtte Gold konsept olarak mağaza açmayı planlamaktadır. Gold konsept fiyat politikası zincir mağaza fiyat politikasıyla aynı tutarak, marketçiliğin geldiği en üst noktayı tüketicileriyle buluşturmayı hedeflemektedir. En yeni teknolojileri kullanarak çevre dostu mağazacılık anlayışını benimsemektedir. Hedefimiz yakın zamanda tüm mağazalarımızı bu konsepte göre uyarlamaktır.

Hanif Pehlivanoğlu Şirketler Grubu ana iş kolu olan marketçiliğin yanı sıra 1994’de Tire’de Besiciliğe başlamış olup her yıl yatırımları arttırarak şu anda 3.500 Büyükbaş, 2 bin adet küçükbaş kapasiteli bir tesise ulaşmıştır. 2016 yılı yatırımları arasında yer verdiği Organik ve serbest gezen tavuk ve yumurta üretimi hizmetlerine başlamıştır.

Torbalı’nın Belevi Beldesinde bulunan 1000 dönüm arazi üzerinde 27 bin zeytin ağacından üretilen sofralık zeytin ve zeytinyağını Meytin markasıyla Hanif Pehlivanoğlu Marketçilik raflarında tüketicilerine sunmaktadır.

Enerji alanında 7 adet akaryakıt istasyonu ve Amasya bulunan 1 adet HES ile yatırımlarına devam etmektedir.

ŞİRKETLERİMİZ